دوره عملیاتی طــراحی رابــــط کـــــــاربری

همراه با پروژه عملی

طراحی رابط کاربری چیست؟

با گسترش کاربرد محصولات دیجیتال نظیر وبسایت، نرم افزار، سیستم عامل، اپلیکیشن  بهینه سازی رابط کاربری (User Interface) برای بهبود تجربه کاربران نقش مهمی در جذب و حفظ مخاطبان دارد. رابط ‌کاربری محیطی است که در آن کاربران با محصولات دیجیتال تعامل برقرار می‌کنند. UI اهرمی کلیدی برای بهبود تعامل کاربران با محصولات دیجیتال محسوب می‌شود و یک طراح موفق UI می‌تواند با شناخت کامل از جامعه هدف یک کسب و کار و طراحی یک رابط کاربری بی نظیر نقش مهمی در ایجاد ارتباط موثر با کاربر، ارائه یک تجربه بکر و در نهایت بالا بردن نرخ تبدیل، ایفا کند.

رابط ‌کاربری اهمیت بسیاری در برآوردن انتظارات کاربران از عملکرد مؤثر محصولات دارد به همین دلیل هنگام طراحی UI برای یک محصول دیجیتال، باید انتظارات کاربر را از نظر دسترس­پذیری، زیبایی‌شناسی بصری و کاربردپذیری در نظر داشت و با پیش‌بینی نیازهای کاربران و رفع آن‌ها، نرخ جذب مشتری را بهبود بخشید.

طراحی UI بخشی از مبحث گسترده تری با نام طراحی تجربه کاربری (User Experience) است که بیشتر بر روی رنگ‌ها و تایپوگرافی یا طرح نوشته‌ها تمرکز دارد. به عبارتی طراحی رابط کاربری متشکل از همه مؤلفه‌هایی است که امکان تعامل کاربر با سیستم یا محصول ما را فراهم می‌کنند، در حالی که UX دستاورد کلی کاربر از تجربه خود در تعامل با سیستم یا محصول ماست.

دوره آنلاین عملیاتی طراحی رابط کاربری

دوره عملیاتی طراحی UI با هدف تدریس تمامی مباحث و سرفصل‌های لازم برای تسلط و آمادگی دانشجویان جهت ورود به بازار کار ارائه شده است. در این دوره جامع، بیش از 50 ساعت آموزش مفاهیم پایه و اصلی در حوزه طراحی UI و طراحی تعاملی به دانشپذیران ارائه می­شود. مهمترین سرفصل های این دوره شامل کار با فیگما و سایر ابزارهای طراحی، طراحی تعاملی، رنگ و تایپوگرافی، طراحی رسپانسیو، آیکون‌ها و تصویرسازی، جذابیت بصری، ساخت پروتوتایپ، تست دیزاین است. در پایان نیز دانشپذیران فرآیندهای ساخت رزومه و پورتفولیو حرفه­ای و شبکه‌سازی را با هدف ورود به بازار کار فرا می­گیرند.

همچنین در دوره عملیاتی طراحی UI تمامی دانشپذیران یک پروژه طراحی محصول را بصورت عملی انجام خواهند داد و با کمک منتورهای تخصصی، آموخته­‌های خود را روی پروژه های عملی پیاده سازی می­کنند.

این دوره بصورت استاندارد طراحی شده است و دانشپذیران پس از گذراندن دوره می‌توانند بصورت مستقل یک پروژه طراحی محصول را بطور کامل انجام دهند و افرادی که عضوی از تیم‌های طراحی و مدیریت محصول هستند می‌توانند مهارت های لازم برای بهبود و ارتقا محصول کاربرمحور را کسب کنند. در پایان نیز به همه شرکت کنندگانی که دوره را با موفقیت به پایان برسانند گواهی معتبر دوره تقدیم می گردد.

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

کسانی که پیش زمینه هنری و گرافیکی دارند اما به ارتقای شغلی فکر می‌کنند.

کسانی که از کار کردن در حوزه تکنولوژی لذت می‌برند اما علاقه‌ای به کدنویسی ندارند.

افرادی که دوست دارند قدرت تفکر و خلاقیت خود را به نمایش بگذارند.

کسانی که به همکاری فریلنسری با شرکت‌های داخلی یا خارجی علاقه دارند.

دانشجویان طراحی و طراحی صنعتی و افرادی که میخواهند به حوزه طراحی محصولات دیجیتال وارد بشوند.

در این دوره چه می آموزیم؟

سرفصل‌ها و جلسات دوره

 

مقدمه و آشنایی

دوشنبه 30 خرداد ساعت 18 تا 21
تاریخچه، پروسه، نقش‌ها و وظایف، مسیر دوره، کار با فیگما
چهارشنبه 1 تیر ساعت 18 تا 21
تاریخچه، پروسه، نقش‌ها و وظایف، مسیر دوره، کار با فیگما
جلسه منتورشیپ

طراحی تعاملی

دوشنبه 6 تیر ساعت 18 تا 21
خواندن و ترجمه یوزر فلو، ساختاربندی صفحه، طراحی وایرفریم
چهارشنبه 8 تیر ساعت 18 تا 21
خواندن و ترجمه یوزر فلو، ساختاربندی صفحه، طراحی وایرفریم
جلسه منتورشیپ

زبان طراحی: رنگ و تایپوگرافی

دوشنبه 13 تیر ساعت 18 تا 21
روان‌شناسی و مفهوم رنگ، انتخاب رنگ، ساخت پالت رنگی، نگارش متنی، ساختاربندی متون، انتخاب واژه
چهارشنبه 15 تیر ساعت 18 تا 21
روان‌شناسی و مفهوم رنگ، انتخاب رنگ، ساخت پالت رنگی، نگارش متنی، ساختاربندی متون، انتخاب واژه
جلسه منتورشیپ

زبان طراحی: کتابخانه طراحی

دوشنبه 20 تیر ساعت 18 تا 21
اسم‌گذاری صحیح اجزا، طراحی رسپانسیو، آیکون‌ها و تصویرسازی، ساخت و استفاده از کامپوننت‌ها
چهارشنبه 22 تیر ساعت 18 تا 21
اسم‌گذاری صحیح اجزا، طراحی رسپانسیو، آیکون‌ها و تصویرسازی، ساخت و استفاده از کامپوننت‌ها
جلسه منتورشیپ

جذابیت بصری

دوشنبه 27 تیر ساعت 18 تا 21
زیبایی‌شناسی، روش الهام‌گیری از دنیای فیزیکی و دیجیتال، مدل‌های طراحی
چهارشنبه 29 تیر ساعت 18 تا 21
زیبایی‌شناسی، روش الهام‌گیری از دنیای فیزیکی و دیجیتال، مدل‌های طراحی
جلسه منتورشیپ

تحویل دیزاین به برنامه‌نویس

دوشنبه 3 مرداد ساعت 18 تا 21
ساخت پروتوتایپ، تعامل با برنامه‌نویس، تست دیزاین
چهارشنبه 5 مرداد ساعت 18 تا 21
ساخت پروتوتایپ، تعامل با برنامه‌نویس، تست دیزاین
جلسه منتورشیپ

ورود به بازار کار

دوشنبه 10 مرداد ساعت 18 تا 21
ساخت رزومه، ساخت پورتفولیو، شبکه‌سازی
چهارشنبه 12 مرداد ساعت 18 تا 21
ساخت رزومه، ساخت پورتفولیو، شبکه‌سازی
جلسه منتورشیپ

مدرس دوره

هومن عباسی

طراح ارشد تجربه کاربری

سوالات متداول

?

برای شرکت در این دوره نیاز به هیچ پیش نیازی نیست در این دوره سعی شده، فرآیند آموزشی این دوره به گونه ای است که تمامی مباحث مربوط به طراحی محصول از پایه آموزش داده می شود و مناسب افرادی است که می‌خواهند به صورت اصولی، پایه‌ای و تخصصی، UI Design  را آموزش ببینند. در کنار حضور در کلاس های آموزشی و انجام پروژه طراحی محصول، مطالعه و تحقیق شخصی نیز سرعت یادگیری شما را افزایش خواهد داد.

طراحان محصول مبتدی/ کارشناسان طراحی رابط کاربری/ طراحان تجربه کاربری/ طراحان گرافیک / طراحان صنعتی/ توسعه دهندگان وب و اپلیکیشن/ برنامه نویسان/ اعضای تیم های استارتاپی/ اعضای تیم های طراحی محصول/ دانشجویان مهندسی نرم افزار/ دانشجویان طراحی صنعتی/ دانشجویان هنر و گرافیک

بله. در پایان هر بخش از دوره، فایل پاورپوینت و فیلم اون جلسه به همراه مستنداتی که مدرس بخواد در اختیار شرکت کننده ها قرار بده در سامانه یوزراکس قرار میگیره.

نگران نباشین اگر به هر دلیل نتونستین تو یک کلاس شرکت کنین، میتونین وبینار ضبط شده رو از تو سامانه مشاهده کنید.

تمامی کلاس­های دوره و جلسات منتورینگ پروژه بصورت وبینار آنلاین برگزار می شود و شما می توانید حین شرکت در کلاس با مدرس، منتور و سایر شرکت کننده ها تعامل داشته باشید و علاوه بر یادگیری با سایر افراد شبکه­سازی کنید.

امروزه اغلب کسب و کار ها به یک سایت یا اپلیکیشن برای حضور و فعالیت در دنیای دیجیتال نیاز دارند و در زمینه محصولات دیجیتال بازار بسیار بزرگی وجود دارد. حوزه فعالیت طراحی UI یک حوزه پر درخواست در بازار کسب و کار های آنلاین به حساب می‌آید و شما می توانید هم به صورت فریلنسر و هم به صورت کارمند در شرکت های بسیار معتبر مشغول به کار شوید. میانگین درآمد یک طراح UI  حدود 15 میلیون تومان در ماه هست که این درآمد در پروژه های خارجی تا 1500 دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

بله. در پایان دوره، برای تمامی شرکت کنندگانی که در دوره حضور داشته باشند و بتونن پروژه رو بطور کامل تحویل بدن، گواهی معتبر صادر خواهد شد

در دوره عملیاتی طراحی رابط کاربری همراه ما باشید

همین حالا ثبت نام کنید